Hírek
Hírek : Nehéz győzelemmel kezdett a címvédő

Nehéz győzelemmel kezdett a címvédő

2006.09.01. 19:27

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában bemutatkozott Frank Rijkaard csapat is, amely nagy küzdelemben szerezte meg a három bajnoki pontot és megtette az első lépést a bajnoki címvédéshez vezető rendkívül hosszú úton.

Nemzeti Sport címlap 2006. szeptember 1.
Helység:

Részletes kereső >>

LA LIGA, 1. FORDULÓ. Gudjohnsen a 88. percben lőtte a félidőben még vesztésre és gól nélkül álló álló katalánok győztes találatát

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!

Nehezen lendült játékba a Barcelona Vigóban a házigazda Celta ellen. Ez hovatovább még abban is megmutatkozott, hogy Victor Valdés kapus a 15. perc tájékán egyszercsak maga elé ejtett egy labdát, majd kivezette a tizenhatoson kívül, felnézett, hogy melyik csapattársát hozhatná játékba, aztán jó fél percig elnézelődött, elbabázgatott. Neki sem volt sürgős, elöl meg annyi mozgás volt társai részéről, mint egy szardíniákkal teli konzerves dobozban.

A hazaiak ezzel szemben kettőzött erővel vetették magukat a küzdelembe, a Sevilla a pénteki európai Szuperkupa-döntőben ugyanis megmutatta: megráncigálható az oroszlán bajsza.

Fizikai erővel, maximális koncentrációval ki lehet egyenlíteni a katalánok hihetetlen technikai fölényét és egeket verő önbizalmát. Ott lihegtek a vendégek nyakában, másodpernyi pihenőt nem hagyva nekik.

A fiatal argentin, Lionel Messi volt az elsőként a bajnoki címvédő együttesben, aki felismerte: ez ide kevés. Méghozzá nagyon. Mozgatta magát és társait, olyan sebességben viharzott fel-alá a pályán, amely tempót a hazaiak nem igazán tudtak követni.

Egyre nagyobb mezőnyfölényben játszottak a vendégek, gyakorlatilag felálltak a hazai tizenhatos előtt, de a kapuba nem sikerült betalálniuk.

Nem úgy a hazaiaknak, akik megszerezték a vezetést. Nené egy lövőcsellel az ötös sarkánál leültette Marquezt, majd lőtt is, a szöget azonban jól záró és kapujából kirepülő Valdésról kipattanó labdát Baiano küldte a hálóba.

A szünetben rápihenhetett a második félidőre a vendég együttes, amely fokozta még az első játékrészben mutatott tempót is.

Ronaldino nélkül is remekül megértette egymást az Iniesta, Messi, Deco, Giuly és Eto'o ötösből álló katalán támadóalakzat, de így is játékvezetői jóindulat kellett az egyenlítéshez. Messi passzára a lesen álló Giuly is bemozdult, de szerencséjére – és csapata szerencséjére – nem érte el, aztán még időben kapcsolt is és visszafelé lépett. A labda ugyanis így lett jó az akciót a tizenhatos előtt elinduló Eto’ónak, aki ziccerben nem hibázott.

A lendületbe jött katalánok a jó formában futballozó Messi góljával négy perc elteltével már a vezetést is átvették. Iniesta vitte rá a hazai védőfalra a labdát, három védő tudta csak földre vinni, de még ezelőtt megjátszotta Messit, aki egy fantasztikus lefordulást követen lőtt a vigói kapuba.

Tényleg csak perceket pihent rá a nagynehezen megszerzett vezetésére a Rijkaard-csapat, máris újból döntetlen volt az eredmény. Egy bal oldalról gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás szállt keresztbe a vendégek kapujának előterében, Baianót még eltakarította Puyol, a túloldalon viszont Lopez érkezett és kiegyenlített.

A győztes gól a csereként beálló Gudjohnsen lábában volt a hajrában, ám az Eto’o által megharcolt, pattogós labdát a kapu fölé vágta.

Az izlandi aztán három perccel később maga gondoskodott arról: ne rajta múljon a címvédő sikere. Deco emelt be a tizenhatoson belülre, az izlandi légiós mellre vette a labdát, majd elsőre alárúgott a keresztezni érkező védőnek. Utóbbi még belespiccelt a labdába – majd összesett -, amelyet így másodszor már abszolút üresben rúgott meg Gudjohnsen. Ezúttal nem hibázott: elemi erővel a léc alá vágta a labdát.

A labdabirtoklási arány 68-32 százalék volt a vendégek javára, helyzetet is többet dolgoztak ki Decóék, de dicséret illeti a házigazdákat is a címvédő ellen mutatott teljesítményükért.

Partnerek

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre